ثبت نام وبینار

چرا طراحی پلان معماری؟

هر پروژه ای برای شروع نیاز مند این است که نقشه های فاز 1 و 2 پلان معماری خود را به تایید مراکز صدور پروانه برساند و از طرفی ماهانه صدها پروژه در شهر های کوچک و هزاران پروژه در شهر های بزرگ در حال اخذ جواز هستند و تمام این پروژه ها مرحله اخذ جواز را میگذرانند و این بدین معناست که روزانه کارهای زیادی برای تهیه نقشه های فاز یک و دو ارجاع میشود، اما شاید تمام این پروژه ها به مرحله آخر(به هزاران دلیل) نرسند. به همین خاطر بازار کار یک طراح پلان تضمین شده است. برای تایید این حرف به آگهی های استخدام در سایت های مختلف مراجعه کنید

چرا طراحی پلان معماری؟

بر خلاف باورهای بسیاری از دانشجویان و افراد تازه کار که طراحی پلان رو فقط در یادگیری نرم افزار ترسیمی مانند اتوکد میبینند، طراحی پلان یعنی ارتباط مستقیم ضوابط مقررات ملی و شهرداری و خلق فضا برای رفاه و نکات اجرایی که تمام این ها به کمک یک نرم افزار ترسیمی مانند اتوکد سبب طراحی یک پلان ایده آل میشود. پس اتوکد فقط یک ابزار است

طراحی به سبک WMD چیست؟

پیش از این که به شما بخواهیم این سبک طراحی را معرفی کنیم پیشنهاد میکنیم ابتدا چندین پروژه ای که به این سبک طراحی شده اند را مشاهده کنید.

در این پروژه به خاطر محدودیت هایی که در ضوابط شهرداری و شهرسازی وجود دارد تامین نور برای این پروژه از پنجره های بزرگ امکان پذیر نمیباشد اما در طراحی این پروژه با به کار گیری سبک WMD، نور به شیوه ای تامین شده که علاوه بر بندهای آیین نامه و ضوابط شهرداری و شهرسازی کرده، زیبایی بصری و سهولت و رفاه برای ساکنین نیز فراهم گشته. اگر بخواهیم تعریف بهتری از سبک WMD داشته باشیم باید بگوییم؛ شناخت محدودیت و چالش های پروژه و یافتن راه حل این چالش ها به همراه رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی راسبک WMD میگویند.

اما این نوع طراحی به همین راحتی که در یک جمله تعریف شد نیست، بلکه ما باید ضوابط شهرداری و شهرسازی و مقررات ملی رابه خوبی بشناسیم و به آنها تسلط پیدا کنیم و علاوه بر آن با یادگیری سبک های مختلف و طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی، مرزی را میان طراحی بهینه و طراحی ایده آل پیدا کنیم که در این دوره در 5 بعد به این مسئله خواهیم پرداخت.

از دیگر مواردی که در این وبینار به آن میپردازیم این است که چطور دقیقا مطابق بازار کار از دستور نقشه خوانی یک پروژه را شروع خواهیم کرد و مطابق دستور نقشه و عیناً مشابه بازار کار با این پروژه برخورد خواهیم کرد و این پروژه را به اتمام خواهیم رساند.

دوره های ما

مقالات ما